Armatura laboratoryjna do wody demineralizowanej – jaką wybrać?

Armatura laboratoryjna do wody demineralizowanej – jaką wybrać?

Należy zdawać sobie sprawę, iż demineralizowana woda, ma w laboratorium znacznie większe znaczenie, aniżeli mogłoby się nam wydawać. Dzisiaj, nie znajduje już wyłącznie zastosowania do czyszczenia oraz płukania. Jakiego rodzaju armatura laboratoryjna winna zostać wykorzystana do wymienionego typu wody?

Armatura chemicznie niklowana wewnątrz

Warto zdawać sobie sprawę, iż podczas niklowania chemicznego armatura konwencjonalna z mosiądzu, zanurzana będzie w roboczym roztworze wodnym, który odznacza się pewną zawartością niklu. Niewątpliwie godny naszej uwagi, pozostaje także fakt, iż reakcja będzie nie tylko inicjowana, ale także poddana sterowaniu poprzez katalizatory.

W efekcie czego na wewnętrznej powierzchni armatury, powstanie cieniutka warstwa nie tylko samego niklu, ale też fosforu. Dzięki czemu wybrany element będzie dużo odporniejszy nie tylko na proces zużycia, ale też i na korozję.

Armatura mosiężna mająca wbudowaną rurę wykonaną ze sztucznego tworzywa 

Powinniśmy mieć na uwadze, iż dużo bardziej wymagającymi konstrukcjami będą mosiężne armatury, w których wbudowano dodatkowo rurę PVDF albo PP. Za jej sprawą demineralizowana woda, nie będzie mieć praktycznie w ogóle możliwości kontaktu z samym metalem. Należy zdawać sobie sprawę, iż nierzadko laboratoryjna armatura, ma także głowicę zrobioną z tworzywa. Będzie ona z kolei zapewniać właściwą wyporność, co jest niezwykle ważne w przypadku takiego właśnie sprzętu.

Więcej szczegółów na temat armatury laboratoryjnej: https://renggli.pl/pl/oferta/armatura-laboratoryjna-zawory-laboratoryjne/