Taśma treningowa do ćwiczeń – najważniejsze informacje

Taśma treningowa do ćwiczeń – najważniejsze informacje

Taśma treningowa do ćwiczeń zyskuje na popularności robiąc prawdziwą furorę. Ich użycie jest niezwykle proste, szybkie, a efekty przy dużej systematyczności przyjdą w niezwykle szybkim tempie. Jednak nie każdy z nas wie, jak wyglądają ćwiczenia przy użyciu taśm oraz jakich efektów możemy się spodziewać? Kto powinien zainwestować w gumy, jakie taśmy możemy zakupić?

Czym są taśmy do ćwiczeń?

Taśma treningowa do ćwiczeń – patrząc na inne przyrządy stosunkowo nowy produkt treningowy w świecie fitnessu. Wyglądają one niepozornie, lecz są to bowiem paski często spotykane w formie pętelki wykonanej z gumy. Ich elastyka jest wysoka, gdyż ćwiczenia, przy których korzysta się, z nich sprawiają, że musimy je naciągać podczas pracy z mięśniami. Gumy zaczepia się w tym celu o jedną z wielu dostępnych części ciała lub dostępne podczas ćwiczeń dodatkowe akcesoria, przedmioty. Przy zakupie możemy całość spersonalizować pod kątem długości i grubości, ponieważ są taśmy, które do danych ćwiczeń po prostu się nie nadają. Z owych gum korzysta się również w rehabilitacji przy niejednym ćwiczeniu na różne partie mięśni.  

Taśma treningowa do ćwiczeń

Ćwiczenia z taśmą na ramiona

Najczęściej z gum w rehabilitacji korzysta się, chcąc wzmocnić mięśnie ramion. Najczęściej gum treningowych używa się do wzmacniania mięśni ramion. Przy takim ćwiczeniu będziemy musieli położyć taśmę płasko na ziemi, stojąc na jej środku. Następnie chwytamy w dłonie, jej dwa końce pociągając ją do góry, tak by pobudzić do pracy wszystkie mięśnie ramion i przedramion.

Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Zdarzają się przypadki, w których pacjenci mają problem z odcinkiem dolnym kręgosłupa, czyli z tak zwanymi lędźwiami. Należy więc zatem, przywiązać gumę do drabinki nakładając ją na plecy przy odcinku lędźwiowym. Na koniec podnosimy nogę, kierując ją, w lewą i prawą stronę naciągając tym samym taśmę. Wykonujemy 10 powtórzeń po 3 serie na stronę.