Leki na kaca – jak poradzić sobie z kacem?

Leki na kaca – jak poradzić sobie z kacem?

Ważne wydarzenie w życiu, na przykład narodziny dziecka, awans w pracy, czy też pomyślnie zdany egzamin na uczelni sprzyja temu, że sięgamy po napoje wyskokowe, czyli spożywamy piwo, wódkę lub wino. Nie ma w tym zasadniczo nic złego, pod warunkiem iż wszystko odbywa się w cywilizowany sposób, a my sami nie upijamy się do nieprzytomności i wszczynamy awanturę. Jednak każde większe spożycie alkoholu skutkuje na drugi dzień tak zwanym kacem. Jest to naturalna reakcja organizmu na spożycie trunków. Dochodzi do odwodnienia oraz zaburzenia równowagi elektrolitowej.

Jakie są objawy kaca?

leki na kaca

Z pewnością nasze samopoczucie na drugi dzień po imprezie, kiedy spożyliśmy nadmierną ilość napojów alkoholowych, nie jest najlepsze. W zależności od ilości spożytych procentów będziemy czuć się źle przez kilka godzin lub nawet cały dzień. Odczuwamy wtedy takie dolegliwości jak między innymi:

  • nudności,
  • wymioty,
  • nasilone uczucie pragnienia,
  • utrata apetytu.

Pozostaje wtedy sobie zdać pytanie:

Jak sobie radzić z powyższym niedomaganiem?

Tak więc, co na kaca? Można leczyć się domowymi sposobami, w przypadku gdy chcemy doprowadzić do poprawy samopoczucia, dobrze jest zjeść jajecznicę, gorący rosół oraz pić dużo soku pomidorowego. Warto również zaopatrzyć się w dobrej jakości tabletki na kaca, które doprowadzą do równowagi kwasowo-zasadowej, złagodzą zgagę, a także przywrócą siły witalne. Pamiętajmy, aby wybierać takie lekarstwa na kaca, które są bezpieczne dla naszego zdrowia, a więc nie powinny na przykład zawierać paracetamolu. W przypadku wątpliwości zawsze istnieje sposobność, by zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, jaki specyfik będzie pomocny, a przy tym nieszkodliwy.