Jak poradzić sobie w stanach zapalnych gardła?

Jak poradzić sobie w stanach zapalnych gardła?

Jesień i wczesny początek wiosny to dwa okresy, które mocno dają się we znaki ludziom. W szczególności dzieciom, które z przedszkoli, szkół przynoszą różnorakie choroby i wirusy. Jedną z najczęściej spotykanych chorób w tym właśnie okresie jest grypa – w mniej lub bardziej zaawansowanym stadium. Zaczyna się na ogół od zapalenia błony śluzowej gardła. W takich właśnie przypadkach przydaje się doskonale znany Cholinex.

Tabletki dla dorosłych i dla dzieci

Cholinex Junior i ten w wersji dla osób dorosłych to produkty lecznicze, które można zaliczyć do najbardziej popularnych. Na tyle, że można je otrzymać nawet w wielu dyskontach, gdzie stoją na ogół obok półek kasowych. Warto faktycznie zauważyć, ze dostępny jest Cholinex dla dzieci. Tak aby żaden rodzic nie pomylił się w podawaniu takich tabletek swoim dzieciom. Jest to o tyle ważne, że Cholinex na gardło dla osób dorosłych zawiera nieco inne składniki, które w przypadku zbyt młodych organizmów mogą zaszkodzić. Warto więc powtórzyć, aby każda osoba dorosła uważała na to, które tabletki faktycznie dedykowane są dla niej a które dla dziecka.

Wskazania do stosowania

cholinex junor

Mówi się, że Cholinex na kaszel jest dobrą propozycją. Czy to znaczy, że tylko wtedy można je stosować jak kaszel nie odpuszcza już? Oczywiście, że nie. Wskazania do stosowania tego produktu leczniczego są nieco bardziej szerokie:

  • stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła,
  • ból i obrzęk gardła towarzyszący stanom zapalnym.

Często bywa tak, że tabletki na gardło Cholinex traktowane są jako dodatek do antybiotykoterapii. Czasem już stan chorobowy pacjenta jest na tyle zaawansowany, że bez antybiotyków się nie obędzie – o czym oczywiście zdecyduje lekarz. Warto jednak zapytać czy stosowanie takiego Cholinexa nie będzie zakazane. Jeżeli małe dziecko ma problem z tym aby poradzić sobie z tabletkami, do wyboru są Cholinex lizaki. Żaden maluch nie będzie w stanie odmówić – w szczególności, że jest on dobry w smaku a do tego jest w stanie przynieść ze sobą ogrom korzyści.