Kiedy warto sięgnąć po krople do nosa?

Kiedy warto sięgnąć po krople do nosa?

 Katar nie jest tylko wynikiem przeziębienia czy grypy, nierzadko pojawia się także podczas alergii. Tak często widoczna zwłaszcza wiosną i latem alergia na pyłki kwiatów, drzew może być prawdziwym utrapieniem. Cieknący nos nie jest jedynym objawem alergii, jest to jednak najbardziej dokuczliwy jej objaw. Często nos nie jest w stanie wytrzymać intensywności kataru, tak osłabiony układ oddechowy może być częściej atakowany przez wirusy, bakterie. Alergik szybciej wówczas zapada na różne infekcje.

Jak sobie poradzić z cieknącym nosem?

krople do nosa

 Krople do nosa to preparat, po który sięga coraz większe grono alergików borykających się z wiosenno-letnimi alergenami. Z całej gamy produktów warto kupić zwłaszcza po te, które przeznaczone są na katar sienny. Powinny one:

  • być łagodne dla śluzówki nosa,
  • hamować reakcję alergiczną,
  • z lekiem przeciwhistaminowym.

Spray do nosa to niejednokrotnie najlepsze wyjście, szczególnie na świeżym powietrzu, blisko alergenów, gdy nie można od nich uciec. Wystarczy jedna dawka, żeby organizm przestał agresywnie reagować na otaczające go alergeny.

Eliminacja kataru z kroplami do nosa na alergię

 Alergiczny katar może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy alergik jest uczulony na wiele alergenów. W takim przypadku trudno byłoby przetrwać wiosnę i lato bez odpowiedniej pomocy leków i suplementów. Korzystnie jest postawić na krople do nosa na alergię, ich składniki sprawiają, że obkurczają się naczynia krwionośne w nosie, co zapobiega tworzeniu się wodnistego kataru.