Tabletki na alergie – co i jak?

Tabletki na alergie – co i jak?

Leki na alergię bez recepty cieszą się ogromną popularnością. Preparaty przeciwhistaminowe, które są stosowane przez alergików to między innymi: tabletki, krople do oczu, krople do nosa, maści.

W ofercie można znaleźć także produkty kosmetyczne przeznaczone dla alergików: mydła, szampony, dezodoranty, czy nawet proszki do prania i płyny do kąpieli. Przed zakupem tabletek na alergię warto sprawdzić całą ofertę, porównać składy i przeczytać z czym się wiąże zażywanie takich tabletek. Najrozsądniej będzie także skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji.

leki na alergie bez recepty

Tabletki na alergie – tak czy nie?

Tabletki są jedną z najbardziej popularnych form przyjmowania lekarstw. Są małe, poręczne, można zawsze je mieć przy sobie i szybko przynoszą ulgę. Leki alergiczne dzielą się na te pierwszej i drugiej generacji.

Leki I generacji niestety mogą wywołać wiele niepożądanych skutków ubocznych takich jak: senność, zawroty i bóle głowy. Z kolei leki II generacji nie wywołują praktyczne żadnych, przykrych efektów ubocznych.Oczywiście, wszystko zależy od składu danego leku i reakcji organizmu, który będzie go przyjmował. Jakie substancje zawierają leki przeciwhistaminowe?

  • ceteryzyna – zawarta jest w popularnych lekach: Allertec, Amertil
  • feksofenadyna
  • mizolastyna
  • lewokabastyna
  • loratadyna
  • azelastyna
    Ich najnowsze pochodne to: desloratadyna i levocetyryzyna.

Leki na alergię jak każde inne leki mogą wywołać skutki uboczne i trzeba o tym pamiętać. Dlatego zachęca się chorych o skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą przed wybraniem leku.