W jaki sposób można szybko zwiększyć masę mięśniową?

W jaki sposób można szybko zwiększyć masę mięśniową?

Każdy, kto pragnie mieć sylwetkę rodem z czasopism dla kulturystów powinien przede wszystkim radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Kolejną bardzo ważną sprawą jest karnet na siłownię. Bez tych dwóch rzeczy robionych równolegle nie ma nawet co marzyć o tym, że na brzuchu będzie kaloryfer, a bicepsy będą takiej wielkości, jak u popularnego z kreskówki marynarza.

Dieta na przyrost masy

Chcąc zbudować odpowiedniej wielkości masę mięśniową należy postawić na dużą zawartość białka w codziennej diecie. Dużo białka zawierają między innymi orzechy, niektóre ryby, kurczak i ryż. Warto zacząć od określenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego organizmu. U różnych osób będzie on inny. Nie jest tajemnicą, że smukłej budowy dziewczyna będzie potrzebowała o wiele mniej kalorii niż postawny mężczyzna pracujący przy układaniu kostki brukowej.

Odpowiednia dieta to nie wszystko

Nawet przy najlepiej zaplanowanych posiłkach może się zdarzyć, że organizm nie będzie otrzymywał kompletu składników odżywczych. Przy intensywnych ćwiczeniach na siłowni konieczne będą dobrej jakości odżywki na masę. Producenci tych specyfików umieszczają na etykietach produktów zalecany sposób ich przyjmowania. Warto dokładnie przeanalizować te zasady, gdyż odżywki białkowe spożywane w nadmiarze mogą prowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Zadaniem odżywki na masę jest dostarczenie organizmowi wymaganej ilości budulca, z którego następnie będzie można stworzyć odpowiednio rozbudowaną tkankę mięśniową. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia suplementacja zwiększają szansę na osiągnięcie sukcesu.