Z czego wynika bezsenność?

Z czego wynika bezsenność?

Zaburzenia snu stają się powoli najczęściej występującą dolegliwością wśród ludzi. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawia się coraz to więcej różnego rodzaju poradników, na temat tego jak sobie z tym problemem radzić. Większość z nich jest niestety całkowicie nieprzydatna, ponieważ nie tłumaczy istoty problemu.

Eliminacja problemu

Uznaje się, że najczęstsze przyczyny występowania bezsenności, to stres, zła dieta oraz niebieskie światło monitorów.
Wszystkie te czynniki powodują, że zaburzona zostanie gospodarka hormonalna człowieka, która przekłada się na to, że występują u niego trudności ze snem lub całkowite jego niewstępowanie.

Leczenie bezsenności

Większość poradników mówi o tym, że w takich sytuacjach najlepiej jest stosować określona zioła na bezsenność (zobacz). Oczywiście są one jak najbardziej polecane i wskazane, jednak bez usunięcia prawdziwej przyczyny problemu, nawet najlepsze zioła na bezsenność mogą pomóc jedynie na krótkotrwały okres.
Co zatem zmienić w życiu? Przede wszystkim wprowadzić do niego więcej aktywności i sportu. Spowoduje to nie tylko zmniejszenie poziomu stresu ale również poprawi wartości produkowanych hormonów i zbilansuje dietę, która powinna stać się znacznie bardziej lekkostrawną.
Polecane jest również zmniejszenie ilości spędzanego czasu przed różnego rodzaju ekranami. Nie chodzi tu jednak tylko o komputer ale również o telefon. Naukowo udowodniono, że przeglądanie telefonu przed snem znacznie utrudnia późniejsze zasypianie.