Susz konopny – waporyzować, czy nie?

Susz konopny – waporyzować, czy nie?

Waporyzacja oznacza doprowadzanie substancji do temperatury, w której ulega ona parowaniu. Dotyczy to również odparowywania substancji aktywnych z ziół i wchłanianiu ich przez organizm. Jest to bardzo popularna metoda przyjmowania suszu konopnego. Alternatywą dla tego procesu jest tradycyjne spalanie. Jest ono prostsze i nie wymaga specjalnych urządzeń. Czy waporyzacja jest jednak lepsza?

Waporyzować, czy nie?


Metoda ta ma wiele plusów. Po pierwsze, podczas tego procesu nie wchłania się groźnych substancji smolistych. Są one produkowane wyłącznie w procesie spalania, który w tym przypadku nie zachodzi. Waporyzatory to bardzo praktyczne urządzenia. Można zakupić je we wersji stacjonarnej lub mobilnej. Przypominają wtedy zwykły długopis. Kolejnym plusem jest też fakt, iż ze substancjami aktywnymi konopi, czyli cbd, ma do czynienia wyłącznie osoba, która je przyjmuje. W przypadku tradycyjnego palenia – pojawia się zjawisko biernych palaczy. 
Waporyzacja jest bardziej wydajna niż palenie. Susz konopny używany do tego typu inhalacji powinien być najwyższej jakości (taki susz znajdziecie tutaj: konopnysklep.com.pl/olej-cbd/susz-konopny-cbd) . Warto wybierać taki, który zawiera jak najwięcej topów, czyli szczytów kwiatowych konopi. Jest to też dobra propozycja dla osób, które mają ograniczone środki na zakup suszu konopnego cbd. 

Duża efektywność


Waporyzacja daje najszybsze efekty spośród wszystkich metod przyjmowania cbd. Jej działanie widać już po kilkunastu minutach. Jest to szczególnie ważne, gdy kannabinoidy stosowane są jako środek przeciwbólowy. Nie ma mowy o długim procesie metabolicznym, czy wchłanianiu przez układ pokarmowy. Susz konopny cbd może działać właściwie od razu po zażyciu.