Zapalenie dróg moczowych można pokonać ziołami

Zapalenie dróg moczowych można pokonać ziołami

Zapalenie dróg moczowych to schorzenie, które dotyka nie tylko kobiety, choć to one najczęściej na nie cierpią. Objawy są zawsze charakterystyczne. Ból, pieczenie przy oddawaniu moczu, częstomocz. Nierzadko pojawia się też wysoka temperatura ciała. Nierzadko też zauważalny jest krwiomocz, który może świadczyć o tym, że w nerkach są kamienie, które się przesuwają, kalecząc je. Jak leczyć zapalenie dróg moczowych? Przy poważnych objawach i wysokiej temperaturze, konieczna jest wizyta u lekarza. Drobne objawy i nawracające ale niewielkie zapalenia dróg moczowych można zatrzymać, stosując odpowiednie zioła moczopędne i bakteriobójcze.

Jakie zioła moczopędne są warte uwagi?

Działanie moczopędne wykazuje wiele ziół. Przy zapaleniu dróg moczowych, konieczne jest jednak stosowanie takich, które również mają właściwości bakteriobójcze i wzmacniające organizm. Przykładem tu są takie zioła jak:

Pokrzywa

Suszone liście pokrzyw zalewa się wrzątkiem, przykrywa i pozostawia, by herbatka była silniejsza. Po odcedzeniu herbatki z liści, można ją pic nawet kilka razy dziennie. Pokrzywa nie tylko ma działanie moczopędne ale i uzupełnia braki wielu składników mineralnych

Dziki bez

Kwiaty z dzikiego bzu także można suszyć. Wysuszone i pokruszone wystarczy wsypać do szklanki lub kubka i zalać wrzątkiem, by powstała bardzo zdrowia i jednocześnie smaczna herbatka. Także wykazuje działanie moczopędne i pomaga oczyścić układ moczowy z niepotrzebnych, chorobotwórczych bakterii. Dziki bez często stosowany tez jest na przeziębienie, ogólnie wzmacnia organizm i dostarcza mu wielu ważnych dla zdrowia składników. Przy leczeniu zapalenia układu moczowego jest bardzo skuteczny. Co ważne, herbata z dzikiego bzu jest w pełni bezpieczna, można ją pić nawet kilka razy dziennie.

Spożywanie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne

Przy ziołach moczopędnych (tutaj), bardzo istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Jeśli mają pomóc wydalić mocz, muszą mieć co. Nigdy więc nie należy pić herbat moczopędnych ani zażywać leków o tym działaniu, jeśli poziom płynów w organizmie jest niski. W takiej sytuacji powstaje duże ryzyko odwodnienia organizmu i chorób z tym związanych, w tym trwałego pogorszenia stanu nerek. Zawsze więc przy zażywaniu leków moczopędnych i piciu ziół o tym działaniu, trzeba wypijać co najmniej 2,5 litra płynów w ciągu doby.

Przy zapaleniu układu moczowego, bardzo ważne jest też dbanie o siebie, unikanie przeziębiania się i nadmiernego ochładzania ciała. Odpowiedni do pogody ubiór, powinien być więc czymś oczywistym.