Maść na oparzenia, krem na oparzenia, żel na oparzenia – kiedy zastosować poszczególne preparaty?

Maść na oparzenia, krem na oparzenia, żel na oparzenia – kiedy zastosować poszczególne preparaty?

Oparzenie termiczne to dolegliwość tyleż powszechna, co przykra dla osoby, która jej doświadczyła. Efektem działania dobrego środka, stosowanego przy urazie tego typu, powinno być jednak nie tylko uśmierzenie dolegliwości bólowych, pieczenia i zaczerwienia, lecz również eliminacja ryzyka powstania wypełnionych płynem bąbli oraz infekcji. Jakie preparaty służyć mogą wszystkim wspomnianym celom?

Żele na oparzenie i inne środki – sposób na domowe leczenie urazów termicznych skóry

Najczęściej to żel na oparzenia jest pierwszym środkiem, stosowanym w wypadku wystąpienia urazu termicznego skóry, spowodowanego wysoką temperaturą. Na rynku dostępne są jednak różne specyfiki, dostępne zwykle bez recepty jak np. te tutaj, które mogą być przydatne w takiej sytuacji. Najczęściej stosowanymi preparatami są:

  • wspomniane wcześniej chłodzące żele na oparzenia, które mają przynieść szybką ulgę wówczas, gdy uraz ten jest bolesny,
  • maści na oparzenia, które mają przyspieszać proces gojenia i zapobiegać zakażeniu,
  • specjalistyczne kremy na oparzenia – ich działanie jest bardzo różne, jednak najczęściej stosuje się  je jako preparat wspomagający regenerację skóry.
maść na oparzenia

Jak dobrać odpowiedni środek na oparzenie?

Najczęściej bezpośrednim efektem oparzenia jest silny ból oraz pieczenie. Z tego powodu pierwszą reakcją na uraz termiczny tego typu jest zwykle zastosowanie środka, łagodzącego te objawy. Najczęściej jest to żel na oparzenia. Preparaty tego typu dają szybką ulgę, jednak zwykle nie mogą stanowić podstawy długotrwałego leczenia. W tej roli najlepiej sprawdza się maść na oparzeniaDobrze sprawdzi się w tej roli produkt, zawierający jony srebra – zapobiega on zakażeniu oparzonego miejsca. W końcowej fazie terapii stosuje się najczęściej krem na oparzenia, którego zadaniem jest wspomaganie naturalnych procesów gojenia się skóry.