Jakie tabletki na zaparcia okażą się skuteczne?

Jakie tabletki na zaparcia okażą się skuteczne?

 Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego można poznać między innymi po tym, że cykl wypróżnień jest łagodny i regularny. Pojawiające się coraz częściej zaparcia powinny być odpowiednio leczone, najkorzystniej dla zdrowia wybrać taki lek na zaparcia, który będzie naturalny, pozbawiony chemicznych, drastycznych dla jelit substancji.

Jakie tabletki na zaparcia można zauważyć w aptekach?

 Z problemem braku wypróżnień najczęściej nie chodzi się od razu do lekarza, wpierw sięga się po tabletki na przeczyszczenie, które zostały zrobione z ekstraktów roślinnych, najczęściej z odpowiednich sprawdzonych ziół. Są one skuteczne, o ile przyjmuje się je według zaleceń producenta. W czasie takiego leczenia warto też przeanalizować dokładnie swoją dietę, powinna być wysokoresztkowa, z dużą ilością błonnika, a także konieczne jest właściwe nawodnienie. Ze skuteczną tabletką na przeczyszczenie można uzyskać zadowalające efekty już po pierwszej dawce. Nierzadko w takich tabletkach można zauważyć: 

  • liście senesu,
  • liście mięty pieprzowej,
  • kora kruszyny,
  • owoc bzu czarnego,
  • owoc śliwki i jabłka.
xenna - skuteczny lek na zaparcia
Kliknij w zdjęcie i przejdź do oferty skutecznych leków na zaparcia

Jakie syntetyczne substancje działają na zaparcia?

 W aptekach oprócz owocowo-ziołowych leków na zaparcia można znaleźć też wiele tabletek na przeczyszczenie, które mają syntetyczny skład. W takim zestawieniu na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim ten lek na zaparcia, który ma: laktulozę, bisakodyl. Tabletki warto przyjmować przed pójściem spać, dlatego że ich działanie obserwuje się po 8 godzinach od przyjęcia leku.