Refraktometr i jego zastosowanie

Refraktometr i jego zastosowanie

W wielu miejscach do realizacji prowadzonych prac wykorzystuje się odpowiednio wybrane sprzęty i urządzenia. Dzięki nim można wiele prac wykonać nie tylko szybciej, ale przede wszystkim o wiele skuteczniej. Jednym z takich urządzeń, które ma bardzo szeroki zakres zastosowania jest refraktometr, który można wykorzystać w bardzo wielu dziedzinach.

Refraktometr w warsztatach samochodowych

Refraktometry powszechnie można spotkać między innymi w warsztatach samochodowych. Jest bowiem urządzeniem, które służy przede wszystkim do badania właściwości fizycznych cieczy. Mówiąc bardziej precyzyjnie, refraktometr mierzy współczynnik załamania światła, który pozwoli na dokładne określenie właściwości cieczy. Wykorzystywany w warsztatach pozwala określić zawartość elektrolitu, co wykorzystywane jest podczas bardzo wielu prac.

reflaktometr

Nie tylko w warsztatach

Refraktometr z DanLab można wykorzystywać również do określania właściwości fizycznych wielu innych cieczy. Na przykład w pszczelarstwie wykorzystuje się go do tego, aby określić poziom zawartości cukru w miodzie. Równie często wykorzystuje się go na przykład do badania stopnia zasolenia wody. Niewielkie wymiary i łatwość jego stosowania sprawiają, że refraktometry znajdują zastosowanie w coraz większej ilości dziedzin, przede wszystkim w znacznym stopniu usprawniając wykonywane prace. Obecnie można je nabyć bez problemów w bardzo wielu sklepach, a rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że stają się one coraz bardziej nowoczesne i umożliwiają coraz bardziej precyzyjne pomiary.