Podkłady higieniczne – co warto o nich wiedzieć?

Podkłady higieniczne – co warto o nich wiedzieć?

Okres poporodowy to etap, kiedy organizm kobiety stopniowo i powoli wraca do stanu sprzed ciąży. Ważne jest, aby podczas kompletowania wyprawki dla siebie, oraz dziecka, pamiętać o artykułach potrzebnych w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka. Do listy rzeczy, które muszą się pojawić należy dopisać pokłady higieniczne.

Podkłady higieniczne w połogu

Połóg jest naturalnie występującym okresem po porodzie, który trwa mniej więcej 6 tyg. od momentu urodzenia dziecka. Ten czas to okres, w którym kobieta przyzwyczaja się do nowej roli, a jej ciało regeneruje się po trudach ciąży, oraz porodu. Macica osiąga swoje pierwotne wymiary, a w organizmie zmienia się ilość ciążowych hormonów. W okresie poporodowym należy szczególnie dbać o higienę osobistą, ponieważ bardzo łatwo wtedy mieć infekcję. W tym czasie często pojawiają się odchody połogowe.

Czym są odchody połogowe?

Odchody połogowe to naturalne efekty obkurczania się macicy po porodzie. Są one nieodłączną częścią okresu poporodowego, oraz trwają od pierwszych chwil po porodzie do około 6 tygodni. Występują jako bezzapachowe wydzieliny, w których skład wchodzi krew, oraz resztki błon.

Podkłady poporodowe – komfort mamy

Podkłady higieniczne stanowią tutaj podstawowy asortyment na każdej liście zakupów do szpitala. Są one przeznaczone dla mam w trakcie połogu. Są nieco większe od podpasek, co zapewnia bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianych wypadków w związku z obfitym oczyszczaniem się macicy. Są również bardziej chłonne. Wchłaniają wilgoć, a także chronią bieliznę przed zabrudzeniem. Zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, oraz są przyjazne dla skóry. Podkłady higieniczne mają samoprzylepne paski jak w przypadku podpasek, dzięki którym utrzymywane są one w jednym miejscu podczas różnych pozycji. Mają autonomiczny kształt, dzięki czemu zapewniony jest komfort ich użytkowania, nawet podczas aktywności fizycznej. Przy ich stosowaniu kobieta czuje się bezpiecznie, ponieważ podkłady są chłonne, oraz pomimo wielkości – wygodne.

podkłady higieniczne przydatne w połogu

Podkłady poporodowe – asortyment

Producenci środków higienicznych oferują bogaty wybór produktów. Warto wiedzieć, że według powszechnej opinii podkłady te nie są stworzone tylko z dla kobiet w połogu, ale również dla kobiet, które są po różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych. Występują one w odmiennych kształtach, rozmiarach, oraz o różnym materiale. Niektóre z nich są nieco grubsze od pozostałych, a także bardziej chłonne. Dzięki różnym rozwiązaniom można stosować je między sobą zamiennie w zależności od potrzeby, oraz obfitości wydzielin. Producenci oferują również wkładki higieniczne z włókna bambusowego, które to szczególnie polecane są kobietom ze skłonnościami do podrażnień skóry. Zastosowanie innowacyjnej technologii KUN wykazuj działanie zwalczające bakterie. Podkłady higieniczne eliminują brzydkie zapachy, oraz przyspieszają procesy gojenia się ran okolic intymnych powstałych na skutek porodu, lub zabiegów ginekologicznych. Są bezpieczne, oraz nie powodują podrażnień, czy nawet alergii.