Miedź – ważny pierwiastek dla zdrowia organizmu

Miedź – ważny pierwiastek dla zdrowia organizmu

Miedź występuje w naszym organizmie w śladowych ilościach. Jednak jej niedobory mogą mocno odbić się zarówno na naszym zdrowiu, jak i samopoczuciu. Dlatego bardzo ważne jest, by spożywać odpowiednią ilość produktów zawierających ten pierwiastek lub sięgnąć po suplementy z miedzią.

Miedź – wpływ na organizm

Mimo że do prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje bardzo niewiele miedzi, pierwiastek ten odpowiada za wiele funkcji naszego organizmu. Przede wszystkim chroni przed rozwojem anemii i reguluje odporność. Suplementacja miedzi może być więc wskazana dla osób, którym przytrafiają się częste infekcje. Ponadto pierwiastek ten posiada silne działanie przeciwutleniające, co oznacza, że chroni organizm przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do szybszego starzenia się ciała oraz do rozwoju licznych chorób.

Jeśli na co dzień nie spożywasz takich produktów jak kakao, nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy, wątróbka czy natka pietruszki, które charakteryzują się najwyższą, naturalną zawartością pierwiastka, rozważ sięgnięcie po miedź w tabletkach. Przyjmowanie suplementów warto rozważyć również, gdy pojawią się trudności ze skupieniem i zapamiętywaniem, nadmierne pobudzenie, a także łamliwość kości. Miedź (dostepny na nowafarmacja.pl) odpowiada też za tworzenie się pigmentu w skórze i we włosach. Siwe kosmyki mogą być zatem objawem niedoboru pierwiastka.

Miedź i cynk – czy warto suplementować razem?

miedź

W aptekach i sklepach z suplementami można znaleźć preparaty zwierające miedź i cynk w jednym. Mogą być one dobrym wyborem, zwłaszcza dla tych osób, które wcześniej sięgały po cynk osobno. Zbyt duże ilości tego pierwiastka mogą przyczyniać się do powstawania niedoborów miedzi. Z kolei miedź z cynkiem suplementowane razem zadbają o równowagę obu składników odżywczych w organizmie.

Jaki suplement diety miedź + cynk wybrać?

Dostępne są suplementy zawierające cynk i miedź w różnych postaciach: w tabletkach, kapsułkach, a także kroplach. Wybierając produkt dla siebie, warto sięgnąć po preparat w formie najbardziej dla nas odpowiedniej.