Jakie preparaty wapnia są najlepiej przyswajalne przez organizm?

Jakie preparaty wapnia są najlepiej przyswajalne przez organizm?

Wapń wpływa pozytywnie na organizm, często można sobie o nim przypomnieć, gdy z układem odpornościowym dzieje się coś niedobrego, gdy pojawiają się choroby. O istnieniu preparatów z wapniem przypominają sobie także osoby, które mają problemy z kośćmi, na przykład w przypadku osteoporozy. Taka suplementacja wapniem polecana jest głównie kobietom w czasie menopauzy, ale nie tylko, warto wprowadzić go do swojej codziennej diety szczególnie w okresie jesieni czy zimy.

Czy jeśli wapń to tylko w postaci tabletek?

Niedobory wapnia w organizmie z początku mogą nie dawać o sobie znać w postaci łatwych do odczytania znaków. Po pewnym czasie pojawia się na przykład ból mięśni, kości, często zapada się na przeziębienia. Wapń w tabletkach, szczególnie tych łatwych do połknięcia, może pomóc w uregulowaniu działania organizmu, w jednej takiej tabletce występuje odpowiednia ilość tego pierwiastka. Żeby taki preparat był dobrze przyswajalny, konieczne jest postawienie na sprawdzone składniki. Oprócz tabletek można zauważyć także preparaty w postaci: 

  • płynów, 
  • tabletek do rozpuszczania w wodzie, 
  • miękkich kapsułkach łączonych z witaminami na przykład z witaminą K.
preparaty wapnia najlepiej przyswajalne

Jaki produkt z wapniem będzie najlepiej przyswajalny? 

 Konsument przed kupnem danej suplementacji powinien zorientować się, który produkty okażą się skuteczne. Preparaty wapnia najlepiej przyswajalne to między innymi te, które zawierają sole organiczne, na przykład cytrynian wapnia czy laktobionian wapnia, ich wchłanianie jest na dobrym poziomie, dzięki czemu już po krótkiej suplementacji można zauważyć pozytywne efekty, poprawę stanu zdrowia i samopoczucia.