Do czego służy koncentrator tlenowy?

Do czego służy koncentrator tlenowy?

Dzięki wielkim postępom w dziedzinie medycyny, dzisiejsze koncentratory tlenu są kompaktowe, małe, ciche i lekkie, ale nadal zapewniają najwyższą zgodność i wysoką wydajność. Starsze koncentratory tlenu są nieporęczne i ciężkie, co utrudnia pacjentom wymagającym tlenoterapii podczas podróży lub poza domem.

Koncentrator tlenowy – do czego jest używany?

Koncentrator tlenu z https://megamedic.pl/koncentratory-tlenu jest elektrycznie sterowanym urządzeniem medycznym, które działa jako niezawodne i wydajne dodatkowe źródło tlenu. Sprzęt ten działa poprzez oddzielenie tlenu z otaczającego powietrza i gromadzenie go w zbiorniku, skąd jest uwalniany przez rurkę do podawania pacjentowi, co pozwala na posiadanie suplementu tlenu o wysokiej czystości. Chociaż koncentrator filtruje tlen w pomieszczeniu, nie wpływa na normalną ilość tlenu w Twoim pokoju. Koncentrator wykorzystuje filtr, który zatrzymuje tlen i wydala resztę powietrza, nawilża je i wysyła do pacjenta, odpowiednio do jego wymagań. Urządzenia te są zazwyczaj używane jako stacjonarne źródła do zapewnienia długoterminowej tlenoterapii pacjentom w domu.

Koncentrator tlenowy również w szpitalach

Są one również używane w szpitalach jako niedroga metoda dostarczania tlenu o niskim przepływie i niskim ciśnieniu, gdy tlen pod wysokim ciśnieniem nie jest wymagany lub dostępny (butle ze sprężonym tlenem lub zbiorniki z ciekłym tlenem). Gdzie powinien znajdować się koncentrator tlenu? Najlepiej w miejscu, w którym pacjent spędza najwięcej czasu. Powinno to być miejsce suche, dobrze wentylowane, w którym nie jest narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a w przypadku deszczu na zachlapanie lub wilgoć. Musi być oddzielone co najmniej 20 cm od wszelkich powierzchni, takich jak ściana czy meble. Powinien być oddalony od wszelkich gorących powierzchni lub źródeł ciepła, takich jak silniki, otwory wentylacyjne gorącego powietrza, grzejniki wszelkiego rodzaju.