Jakie tabletki na ból głowy bez recepty warto mieć w domowej apteczce?

Jakie tabletki na ból głowy bez recepty warto mieć w domowej apteczce?

Jakie tabletki na ból głowy bez recepty warto mieć w domowej apteczce? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, które cierpią z powodu różnego rodzaju bóli głowy. Nie ma w tym nic dziwnego- leki na migrenę bez recepty ostatnimi czasy stanowią bardzo dużą część rynku farmakologicznego. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, co będzie najlepsze na ból głowy, oraz czym charakteryzują się dane leki.

Metafen

Jest to lek przeciwbólowy, mający w swoim składzie dwie substancje czynne, a mianowicie:

-ibuprofen

-paracetamol

Dlaczego akurat te? Ponieważ ibuprofen wykazuje działanie zwalczające stany zapalne- jednocześnie jednak rozrzedza on krew. Z kolei Paracetamol nie rozrzedza krwi, jednakże ma on słabe działanie przeciwzapalne. Z tego też względu połączono obie substancje, gdyż mogą się one wzajemnie uzupełniać. Jeżeli chodzi o działanie, to metafen uwalnia swoje właściwości przeciwbólowe już po kilkunastu minutach od połknięcia tabletki. Jeżeli zależ wiec nam na środku o szerokim spektrum działań, to metafen jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

tabletki na ból głowy bez recepty

Apap

Kolejnym środkiem jest Apap, którego substancją czynną jest paracetamol. W przeciwieństwie do ibuprofenu doskonale nada się on jako lek przeciwbólowy dla osób, które zażywają leki rozrzedzające krew. Jest to ważne, ponieważ paracetamol nie wpływa w żaden sposób na gęstość krwi. Ponadto paracetamol doskonale nadaje się na różnego rodzaju stany przed gorączkowe, gorączkowe, oraz przeziębienia, kiedy jak wiadomo, często dochodzi do bólu głowy.