Zlew z polipropylenu – czy warto na niego postawić?

Zlew z polipropylenu – czy warto na niego postawić?

Laboratoria to pomieszczenia wymagające instalacji wytrzymałych zlewów. Coraz częstszym wyborem do tego typu pomieszczeń okazują się zlewy wykonane z polipropylenu. Podpowiadamy, jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie.

Zlew do laboratorium – czym powienien się cechować?

zlew z poliprepylenuZlewy stosowane w laboratorium w odróżnieniu od domowych nie muszą wyróżniać się niesamowitą estetyką. Powinny charakteryzować się funkcjonalnością i zapewnianiem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Nie mogą narażać osób pracujących w laboratorium, jak również wyposażenia znajdującego się obok. Zlew do laboratorium musi być przystosowany do komfortowego czyszczenia szkła i innych naczyń służących do przechowywania niebezpiecznych substancji chemicznych. W tego typu pomieszczeniach największą popularnością cieszą się zlewy dwukomorowe oraz jednokomorowe.

Zalety zlewów z polipropylenu

Zlew z polipropylenu stanowią doskonały wybór dla laboratoriów, w których znajdują się kwasy, roztwory, zasady, rozpuszczalniki i inne groźne substancje chemiczne. Tego rodzaju wyposażenie zapewnia odporność na wymienione produkty wykorzystywane w badaniach laboratoryjnych. Z tych samych powodów sprawdzi się w warsztacie i innych miejscach, w których stosuje się podobne substancje. Zlewy z polipropylenu są odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą występować w wariantach z komorami o różnych wielkościach. Na rynku dostępne są modele podwieszane oraz standardowe, wpuszczane w blat.