Jak wybrać zamrażarki skrzyniowe laboratoryjne?

Jak wybrać zamrażarki skrzyniowe laboratoryjne?

Zamrażarka to narzędzie, jakie znajduje się na urządzeniu niemalże każdego domu i naturalnie punktu gastronomicznego. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę z faktu, że zamrażarki stosowane są także w pracach laboratoryjnych.

Należy natomiast wspomnieć, że sprzęty obecne w nadmienionych laboratoriach mają mało wspólnego z narzędziami obecnymi we własnych domach. W ostatnim czasie zwłaszcza znane są zamrażarki skrzyniowe laboratoryjne. Co warto o nich wiedzieć?

Zamrażarki skrzyniowe laboratoryjne oraz ich klasa mrożenia

Mówi ona o temperaturze będącej wewnątrz zamrażarki. Charakteryzuje się ją w gwiazdkach. Komora z jedną gwiazdką będzie cechować się największą temperaturą, natomiast co za tymże idzie – najniższą zdolnością schładzania.

Czas użyteczności trzymanych w niej mrożonek stanowi nierzadko parę dni. Rozwinięte 4-gwiazdkowe zamrażarki dedykowane są do głębokiego mrożenia. Tak zabezpieczone artykuły możesz mrozić do 12 miesięcy.

Zamrażarka skrzyniowa – czy należałoby się na nie zdecydować?

Zamrażarki skrzyniowe dostępne w sklepie DanLab, znane również jako lady, to najprostszy rodzaj tychże narzędzi. Jak sugeruje nazwa, mają one postać otwieranej od góry skrzyni o zawartości od blisko 100 do nawet 600 litrów. Pomieszczenie zamrażarki skrzyniowej jest puste, co pozwoli na magazynowanie większych artykułów.

By łatwiej można było wykorzystać powierzchnię w środku narzędzia, zamrażarka jest zaopatrzona w wyjmowane kosze, jakie pozwolą na segregowanie artykułów oraz lepszy dostęp do tychże znajdujących się na dnie skrzyni.