Cechy blatu z żywicy epoksydowej

Cechy blatu z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa dawniej kojarzyła się jedynie z przestrzenią magazynową lub przemysłową. Aktualnie jest wykorzystywana chętnie do produkcji blatów laboratoryjnych, jakie bazują na dobrej jakości. Czym odznaczają się taki blaty? Jakie mają zalety? Dlaczego warto na nie postawić?

Czym jest żywica epoksydowa?

Najprościej rzecz ujmując, jest to jedno lub dwuskładnikowa masa syntetyczna, którą wykorzystuje się do laminowania, klejenia i zalewania impregnującego różnych powierzchni. Ma ona za zadanie chronić drewno, szkło, metal, czy też beton przed działaniem wody, temperatury, chemikaliów i uszkodzeniami mechanicznymi.

Na początku żywica ma postać topliwego ciała stałego lub półpłynnej masy. Po procesie sieciowania materiał ulega utwardzeniu. W efekcie uzyskujemy tworzywo sztuczne, którego nie można stopić i rozpuścić. 

Blaty z żywicy epoksydowej producent i właściwości

Producenci oferują swoje wyroby w internetowych sklepach, jakie cały czas cieszą się uznaniem na rynku. W tym przypadku warto postawić na dobrą jakość i znaną markę, co da nam pewność niezawodnego produktu. Blaty z żywicy epoksydowej są na szeroką skalę wykorzystywane w laboratoriach medycznych, analitycznych, czy chemicznych. Odznaczają się wytrzymałością na zgniatanie, ściskanie, rozciąganie, jak i dużą twardością oraz ochroną przed zarysowaniami i ścieraniem.

Nie zapominajmy też o tym, że żywica ma właściwości bazujące na odporności na działanie zmiennych temperatury, wilgoci, smarów, olejów i chemicznych substancji. Z tego względu takie wyroby są często stosowane w wielu laboratoriach. Laboranci doceniają dodatkową przestrzeń do pracy i z pewnością mogą w pełni skupić się na wykonywaniu zadań. 

Producenci blatów w żywicy epoksydowej https://renggli.pl/pl/oferta/blaty-laboratoryjne/zywica-epoksydowa/ cały czas podążają za zmieniającymi się trendami rynkowymi. Liczyć można na poszerzanie oferty, jaka przypadnie do gustu każdemu użytkownikowi. Blaty z żywicy epoksydowej nie od dziś są cenione i znane na rynku. Dają wiele możliwości i pozwalają pracować starannie oraz bezpiecznie.