Zorganizuj przestrzeń – pojemnik na leki

Zorganizuj przestrzeń – pojemnik na leki

Najlepszym sposobem na nieuporządkowaną szafkę z lekami jest zapobieganie. Aby uniknąć nieprzygotowania na grypę lub drobne urazy, co najmniej raz w roku porządkuj swoją apteczkę, wyrzucając wszystkie stare lub niewykorzystane recepty, leki bez recepty, maści i kremy lecznicze. Jeśli nie ma daty ważności, spójrz na stan pojemnika na leki. Jeśli wygląda na stary lub uszkodzony, wyrzuć go. W przypadku nowych recept lub leków bez recepty bez daty ważności, zaznacz na pojemnikach datę zakupu i wyrzuć je po roku.

Diagnoza 


Gdy zawartość szafki z lekarstwami zostanie ograniczona do niezbędnych dla zdrowia i pierwszej pomocy produktów, zrób listę produktów potrzebnych do zapełnienia szafki z lekarstwami, a także rozmiar i rodzaj pojemników na leki potrzebnych do przechowywania apteczek i butelek z lekarstwami. Ponieważ większość apteczek ma głębokość od 5 do 8 cm, poszukaj wąskich tacek organizera, które zmieszczą się w tej ograniczonej przestrzeni. Wybierz akrylowe tace organizatora i pojemniki, aby utrzymać etykiety butelek z lekarstwami i inne materiały w zasięgu wzroku.

Dodatkowa przestrzeń

Większość szafek z lekami ma również ograniczoną przestrzeń między półkami, co utrudnia przechowywanie dużych butelek środków antyseptycznych i innych leków. Aby złagodzić ten problem, przechowuj ograniczone ilości tych produktów w mniejszych, odpornych na przecieki butelkach z zawartością oznaczoną za pomocą wymazywalnych etykiet. Pojemnik na leki pomoże Ci utrzymać porządek i,co najważniejsze, mieć zawsze pod ręką lekarstwa, których będziesz bardzo potrzebować w danym momencie.