Poduszka ortopedyczna do siedzenia – co warto wiedzieć?

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – co warto wiedzieć?

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to podkładka pod pośladki, której zadaniem jest zapewnienie prawidłowego ułożenia sylwetki. Na rynku dostępne są poduszki piankowe lub tak zwane sensomotoryczne. Te drugie wykonane są ze specjalnego, antypoślizgowego tworzywa i wypełnione powietrzem. Pozwala to na dynamiczne siedzenie, czyli takie, które polega na balansowaniu ciałem na miękkiej powierzchni i odciążaniu kręgosłupa. 

Skutki długotrwałego siedzenia

Obecnie niemal 70 % osób czynnych zawodowo wykonuję swoją pracę w trybie siedzącym. Zazwyczaj jest to 8 godzin, 5 razy w tygodniu, a do tego dochodzi siedzenie przed telewizorem w domu, albo podczas jazdy samochodem. Taki model funkcjonowania nie jest korzystny dla zdrowia. Organizm człowieka przystosowany jest do ruchu i potrzebuje tego. W przypadku niezaspokojenia tej potrzeby dochodzi do buntu i zaczynają rozwijać się różnego rodzaju schorzenia i patologie.

Skutki długotrwałego siedzenia to przede wszystkim ból pleców. Spowodowany jest oczywiście obciążeniem kręgosłupa, zwłaszcza siedząc w nieodpowiedniej pozycji. Na dolegliwości bólowe narażone są szczególnie odcinek szyjny oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Podczas długiego siedzenia dochodzi do nadmiernego wysunięcia głowy w przód, nieprawidłowego ułożenia barków oraz zaokrąglenia pleców. To wszystko przekłada się na nieprawidłową postawę ciała i powoduje przeciążenia oraz bóle. Dlatego też człowiek powinien spędzać jak najmniej czasu w pozycji siedzące. Jeśli praca tego jednak wymaga, warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną do siedzenia, która może w pewnym stopniu uchronić przed dolegliwościami – kup w sklepie online Mega Medic

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – korzyści

  • odciążenie kręgosłupa
  • wymuszenie prawidłowej postawy ciała 
  • ulga w bólu i dyskomforcie