Niezwykła moc naturalnych probiotyków

Niezwykła moc naturalnych probiotyków

Probiotyki są mikroorganizmami, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Każdy, kto cierpi z powodu deficytu probiotycznego, może sięgnąć po gotowe wyroby medyczne z apteki lub naturalne probiotyki, które występują w wielu produktach spożywczych.

Probiotyk – czym jest i jak działa?

Zgodnie z definicją podaną przez Światową Organizację Zdrowia WHO, probiotykiem nazywa się żywe mikroorganizmu, które podawane w odpowiednich ilościach, pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka.

Probiotyki, jako wyroby medyczne, różnią się od siebie pod względem składu. Niektóre z nich zawierają w swoim składzie pojedyncze szczepy bakterii kwasu mlekowego, szczepy drożdży czy pleśni, inne zaś mogą stanowić kombinację bakterii kwasu mlekowego z wyselekcjonowanymi szczepami drożdży.

Gdzie szukać naturalnych probiotyków?

Probiotyki w formie gotowych wyrobów medycznych to świetna opcja dla osób, które potrzebują w szybkim czasie uzupełnić deficyt probiotyczny, na przykład tuż po przebytej kuracji antybiotykowej. Niemniej jednak ludzki organizm potrzebuje nieustannego dostarczania produktów probiotcznych w celu zachowania równowagi flory bakteryjnej w jelitach.

W tym przypadku świetnie sprawdzą się naturalne probiotyki z Evita Sklep występujące w wielu powszechnie lubianych produktach spożywczych. Bogatym źródłem naturalnych probiotyków są przede wszystkim sfermentowane produkty mleczne, takie jak kwaśne mleko, kefir czy jogurt.

Z pewnością każdy słyszał o niezwykłej mocy kiszonek, po które chętnie sięgamy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wprowadzenie kiszonek w okresie zwiększonej zachorowalności do diety to świetna decyzja, ponieważ zawarte w nich probiotyki nie tylko regulują prawidłową pracę jelit, ale także działają prozdrowotnie na cały organizm, co skutkuje wzmocnieniem układu odpornościowego.

Kiedy należy sięgnąć po probiotyk?

O ile po probiotyki syntetyczne sięgamy często podczas kuracji antybiotykowej, o tyle produkty bogate w naturalne probiotyki powinny na stale zostać włączone do naszej codziennej diety. Zawsze należy pamiętać o tym, że zdrowie całego organizmu zaczyna się w jelitach.