Orteza na złamany i zraniony palec

Orteza na złamany i zraniony palec

Kontuzja palca, wymagająca noszenia ortezy na palec, nie zawsze polega na złamaniu palca czy stłuczeniu. Niekiedy kontuzja związana jest też z ranami na palcu. Rany mogą też być związane – na przykład – z chirurgicznym zespalaniem kości palca. Czy w takiej sytuacji noszenie ortezy na palec jest wskazane? Oczywiście tak. Nie może to być jednak dowolna orteza.

Rana wymaga opatrunku.

Rana na palcu, szczególnie w początkowym etapie gojenia, wymaga noszenia opatrunku. Przy opatrunku, noszenie ciasnej i pełnej ortezy na palec może być znacznie utrudnione, niekiedy wręcz szkodliwe. Przy zranionym palcu warto wybierać ortezy, które usztywniają palec, jednak część nakładaną na palec maja bardziej otwartą. Taki stabilizator na palec to z reguły blaszany element w kształcie litery U, usztywniający palec od góry i od dołu i połączony z pozostałą częścią ortezy.. Niekiedy blacha jest na tyle giętka, że można ją dopasować choćby do wielkości opatrunku. Noszenie takiego stabilizatora ma większy sens, jest bardziej komfortowe, a dodatkowo można wszystko usztywnić bandażem, zakładanym na ortezę już założoną na palec.

Stabilizator na palec z raną.

Stabilizator czyli inaczej orteza na palec to dobre rozwiązanie. Nigdy jednak nie powinna to być orteza pełna. Półotwarte usztywnienie potrzebne jest jednak nie tylko z uwagi na komfort korzystania z ortezy. Nosząc taką półotwartą ortezę, dużo łatwiej dostrzec co się dzieje z opatrunkiem a więc pośrednio z raną, zauważyć krwawienie czy też wysięk innych płynów z rany. Przy ortezie z usztywnieniem, które otacza palec, ortezie, która bardzo często jest koloru ciemnego lub czarnego, dostrzeżenie krwawienia czy innych problemów jest dużo trudniejsze. Podczas zakupu trzeba więc poinformować sprzedawcę, że szukamy ortezy na palec, na którym jest gojąca się rana. Bez wątpienia pomoże wybrać odpowiedni produkt dostępny na Mega Medic.