Wspomaganie terapii

Wspomaganie terapii

Chorzy ludzie muszą pamiętać o tym, żeby regularnie przyjmować lekarstwa. Często jednak zdarza się, że zapominają o przyjęciu kolejnej dawki środka farmakologicznego, co spowalnia terapię. Dzięki organizerom na leki można takim osobom pomóc.

Obecnie są dostępne pojemniczki na leki dzienne i tygodniowe. Pojemnik dzienny to pudełko z trzema przegródkami, z oznaczeniem danej pory dnia. Pojemnik tygodniowy zawiera siedem przegródek z oznaczeniem dni tygodnia. Pojemnik na leki okrągły zawiera przeważnie siedem przegródek. https://www.aptekagalen.pl/depan-pojemnik-na-lekarstwa-okragly

Organizery na leki muszą być wykonane z nietoksycznego, sprawdzonego pod względem wytrzymałości tworzywa. Pojemniki na leki okrągłe są zaopatrzone w przesuwane wieczko. W środku pudełka znajdują się przegródki. Wieczko przesuwa się od przegródki do przegródki, co zapobiega wypadaniu tabletek.

Przechowywanie tabletek w tego rodzaju pojemnikach przez zbyt długi czas jest jednak obarczone pewnego rodzaju ryzykiem. Niektóre tabletki muszą być zabezpieczone przed ryzykiem rozkładu. Na to niekorzystne zjawisko ma wpływ powietrze i wilgoć. Należy o tym pamiętać.

Pojemniki na leki okrągłe są w niewielkich rozmiarach i można je zabrać ze sobą wszędzie. Dzięki temu, że pamięta się o przyjęciu medykamentu, terapia jest skuteczna.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie pojemnik na leki okrągły z alarmem i elektronicznym wyświetlaczem. Należy tylko ustawić konkretną godzinę, a alarm dźwiękowy przypomni nawet najbardziej zapominalskiej osobie o konieczności wzięcia lekarstwa. Będzie to dobry prezent gwiazdkowy.