Palenie czy waporyzacja – co jest bezpieczniejsze?

Palenie czy waporyzacja – co jest bezpieczniejsze?

Aromaterapia to popularna forma terapii. Dzięki niej ludzie lepiej się czują, niektórzy uważają, że jest to nawet sposób na bóle głowy i stany lękowe. Dzięki najnowszym waporyzatorom nie trzeba już palić ziół, a co za tym idzie wdychać szkodliwego dymu.

Bezpieczne palenie ziół

Waporyzatory sprawiają, że substancje aktywne z ziół zamieniają się w parę, która aplikowana zostaje bezpośrednio do dróg oddechowych. Dzięki takiemu działaniu użytkownik przede wszystkim nie naraża płuc na szkodliwy dym, dodatkowo maksymalnie wykorzystuje potencjał ziół, a wszystko to sprowadza się do dyskretnego ich wdychania, ponieważ para nie jest tak mocno aromatyczna i szybko się ulatnia.

Rodzaje waporyzatorów

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór tych urządzeń. Waporyzatory można podzielić na stacjonarne i przenośne. Niektóre oferują wdychanie pary prosto z urządzenia, inne oferują dodatkowe silikonowe wężyki. Najważniejsza w tym wszystkim jest jakość tych urządzeń. Waporyzacja polega na tworzeniu wysokich temperatur, w których uwalniane są substancje aktywne z ziół, więc dobry waporyzator musi być stworzony z materiałów odpornych na gorąco. Lepiej zainwestować w porządny sprzęt, który jest bezpieczny i posłuży przez długi czas.