Olejowanie – cud na włosy

Olejowanie – cud na włosy

Moda na olejowanie włosów zatacza coraz szersze kręgi, także dlatego, że pozwalające na przeprowadzenie takich zabiegów kosmetyki do włosów są coraz lepiej dostępne. Nie są to już oleje ajurwedyjskie, które zapoczątkowały tę modę, ale też wiele innych, również polskie. Warto po nie sięgać właściwie niezależnie od ich rodzaju, gdyż te naturalne produkty w większości zapewniają włosom idealną pielęgnację.

Oleje – remedium na wszelkie problemy

maska do włosów

Olejowanie zaleca się zwłaszcza przy suchych i zniszczonych włosach, ale świetnie sprawdzą się również przy przetłuszczaniu się, bynajmniej nie pogłębiając tego problemu. Oleje dodają włosom blasku, nawilżają je (często stosujące je osoby przyznają, że nawet najlepsza stosowana przez nie maska do włosów nie dała takiego efektu), dodają im sprężystości oraz wygładzają. Jednocześnie w większości nie obciążają – jeśli ktoś obawia się takiego efektu, może stosować olej od połowy długości włosów albo po prostu sięgnąć po lżejszy produkt. Ich wybór na rynku jest bardzo duży, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Pielęgnacja włosów, ale i skóry głowy

Stosując dobry olej, warto pokusić się o jego nałożenie także na skalp. W większości przypadków nie spowoduje to żadnych negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie. Olejki hamują wypadanie włosów, wzmacniają cebulki, aktywnie walczą z łupieżem, a często też nawilżają skórę głowy, koją podrażnienia czy wręcz działają antybakteryjnie. Mogą też przyspieszać porost włosów – takie działanie mają zwłaszcza ich określone typy, jak olej rozmarynowy czy paprykowy.