Pomocnicy w walce z SARS-COVID

Pomocnicy w walce z SARS-COVID

Maseczki ochronne, bądź inaczej nazywane półmaseczkami, są klasyfikowane w 3 klasach: FFP1, FFP2 oraz FFP3. Poszczególne klasy różnią się efektywnością filtracji. Którą maseczkę w takim razie powinniśmy wybrać? Która sprawdzi w walce z koronawirusem? Czy wszystkie są bezpieczne dla dzieci?

Różnice w maseczkach

Maseczki FFP1 charakteryzują się efektywnością filtracji na poziomie 80%. O wiele lepiej wybrać maseczkę FFP2, której efektywność filtracji określa się na aż 94%. Maseczki FFP3 to filtracja na poziomie 99%. Oczywiście im większa filtracja – tym lepiej. Być może wielu z nas pobiegłoby do apteki zakupić te o najwyższej efektywności. Nie ma jednak takiej potrzeby. Maseczki klasy FFP3 są przeznaczone głównie dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, którzy są narażeni na bezpośredni kontakt z koronawirusem. Pozostałym osobom w zupełności wystarczą maseczki klasy FFP2. Wiele badań przeprowadzonych na maseczkach FFP2 dowodzi, że ich skuteczność to MINIMUM 94% – oznacza to, że ich skuteczność sięga tak naprawdę do 99%.

Gdzie kupimy maseczkę?

Maseczki FFP2 apteka (https://www.aptekagalen.pl/maska-ochronna-polfiltrujaca-kn95-ffp2-1szt) kupimy najszybciej. Można wybierać również w rozmiarach dziecięcych. Charakterystyczne dla tego typu maseczek jest idealne dopasowanie do twarzy, dzięki czemu wszystkie cząsteczki powietrza zostają przefiltrowane. Maseczki można używać wielorazowo, należy jednak pamiętać o odpowiedniej dekontaminacji. Przede wszystkim nie wolno zakładać maseczki FFP2, która jest już wilgotna, ponieważ może to doprowadzić do utraty naszego zdrowia. Nośmy maseczki z głową, a zdecydowanie posłużą nam podczas walki z koronawirusem. .