Drogocenne właściwości DMSO

Drogocenne właściwości DMSO

DMSO jest bardzo cenionym, organicznym związkiem z grupy sulfotlenków. Jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej i może okazać się zbawienna podczas leczenia wielu dolegliwości. Dzięki swoim właściwościom niektórzy nazywają tę substancję magicznym środkiem, który może pomóc nawet w walce z rakiem!

Czym jest DMSO i pod jaką postacią występuje?

DMSO to organiczny związek z grupy sulfotlenków. Jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej, związkiem siarki, wykazującym działania silnie znieczulające i przeciwbólowe.

Najczęściej DMSO można otrzymać w formie żelu do smarowania obolałych, schorowanych miejsc lub jako płynny roztwór do picia albo podawania dożylnego. W środkach leczniczych występuje w różnych stężeniach.

Na co pomaga DMSO?

DMSO jest związkiem wykazującym działania przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Wobec tego może okazać się zbawienny podczas leczenia trudno gojących się ran lub odleżyn. DMSO używane jest również jako środek łagodzący schorzenia stawów, artretyzm, także wszelkiego rodzaju zwyrodnienia stawów, którym towarzyszy ból.

Na co pomaga DMSO?

Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu jest bardzo pomocny w trakcie chemioterapii, kiedy organizm jest niezwykle osłabiony. Dużo zwolenników tej substancji twierdzi, że ona sama w sobie ma właściwości przeciwnowotworowe.

Leki z DMSO występują także jako substancje wydawane na receptę podczas kuracji śródmiąższowego zapalenia pęcherza. Cała kuracja trwa od sześciu do ośmiu tygodni, a podczas jej trwania stosuje się substancję z DMSO z częstotliwością raz do dwóch razy w jednym tygodniu.