Warto dbać o higienę jamy ustnej

Warto dbać o higienę jamy ustnej

Wiele osób w Polsce jest na bakier z higieną jamy ustnej, czego przyczyną najczęściej jest lenistwo, ale też brak wiedzy. Tymczasem zdrowie zębów ma niebagatelny wpływ na samopoczucie oraz ogólne zdrowie organizmu, a ich wygląd odgrywa ogromną rolę w wizerunku współczesnego człowieka.

Prawidłowa higiena jamy ustnej = komfort i pewność siebie

Dobrze wyczyszczone, lśniące zęby to także mniej przebarwień i brak nieestetycznego kamienia nazębnego. Kompletna pielęgnacja jamy ustnej to także wielka korzyść w postaci świeżego oddechu, który ma znaczenie nie tylko wtedy, gdy chce się kogoś pocałować. Kto choć raz miał styczność z kimś, od kogo czuć było przykrą woń z ust, ten wie, że ludzie raczej do takiej osoby nie lgną, a wręcz przeciwnie, unikają kontaktu z nią. Warto zatem szczotkować i nitkować zęby oraz płukać je płynem z olejkami eterycznymi, by zęby były zadbane, a oddech – zawsze świeży. Ofertę sprawdź tutaj.

Ogromne znaczenie dla zdrowia

pielęgnacja jamy ustnej

Sama higiena niestety nie wystarczy, by ustrzec się próchnicy, trzeba też korzystać z usług stomatologicznych, ale już świetnie chroni przed innymi chorobami jamy ustnej, jak zapalenie dziąseł i przyzębia, które biorą się głównie z bakterii. Poza tym zapobieganie próchnicy ma duże znaczenie dla zdrowia ogólnego, gdyż choroba ta może skutkować przenoszeniem się stanów zapalnych na organy wewnętrzne, co nierzadko stwarza zagrożenie nawet dla życia.

Piękne zęby wielkim atutem człowieka

Nie bez znaczenia jest też wygląd zębów. Jeśli są one zadbane, dodatnio wpływają na wizerunek człowieka. Osoby z widocznymi przebarwieniami czy – jeszcze gorzej – ubytkami są zaś bardzo źle postrzegane przez otoczenie – nie mówiąc już o widocznych brakach w uzębieniu.