Poradnia nefrologiczna Białystok

Poradnia nefrologiczna Białystok

Dolegliwości ze strony układu nerkowo-moczowego nigdy nie wolno lekceważyć. Pozornie niegroźne objawy mogą zwiastować poważniejsze problemy.

Kiedy trzeba udać się do nefrologa

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Nerki pełnią ważną rolę w procesie oczyszczania organizmu z toksyn, zwłaszcza krwi. Zbędne produkty przemiany materii wydalane są do moczu a wraz z nim poza organizm. Dodatkowo odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu płynów ustrojowych, filtrowanie i zatrzymywanie składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu nerek mogą prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób. Oferta czeka na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Najczęstszymi objawami dolegliwości ze strony układu nerkowo-moczowego są:

• ból w okolicach krzyża,
• ciemny kolor moczu,
• ból przy oddawaniu moczu,
• opuchlizna rąk i nóg,
• podwyższone ciśnienie.

Oczywiście potwierdzeniem będą wykonane dodatkowo badania laboratoryjne moczu i krwi. To na ich podstawie lekarz rodzinny kieruje pacjenta do nefrologa.

Czym zajmuje się nefrolog?

Poradnia nefrologiczna Białystok specjalizuje się w leczeniu chorób nerek i układu moczowego. Pacjent ma możliwość wykonania specjalistycznych badań, na podstawie których nefrolog będzie mógł postawić diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Zarówno nefrolog dla dorosłych, jak i nefrolog dziecięcy Białystok prowadzą leczenie bezinwazyjne przy pomocy środków farmakologicznych. Najczęściej takie leczenie przynosi pozytywne skutki chociaż czasami może być długotrwałe. W razie konieczności zasięga konsultacji innych specjalistów.