Zioła na uspokojenie – jakie wybrać

Zioła na uspokojenie – jakie wybrać

Na rynku zielarskim dostępnych jest wiele produktów, które poprawiają działanie naszego organizmu. Zioła na uspokojenie wpływają na jego uspokojenie i odprężenie. Warto zatem regularnie je spożywać, by dobre samopoczucie nas nie opuszczało.

Rodzaje ziół na uspokojenie

Jednym z nich jest rumianek szlachetny. W swoim składzie rumianek posiada flawonoidy oraz inne substancje, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Warto podawać rumianek małym dzieciom zmagającym się z problemem ze snem w czasie ząbkowania.

Lawenda jest kolejną rośliną leczniczą. Uprawiania w wielu zakątkach świata, w tym w Polsce. Wpływa znacząco na odprężenie organizmu. Pomaga w leczeniu bezsenności. Kąpiel lawendowa przyczynia się do polepszenia odporności.

Chmiel zwyczajny natomiast wspomaga układ moczowy organizmu. Jest także bogatym źródłem składników wpływających na uspokojenie i wyciszenie organizmu. Wpływa także na poprawę apetytu.

Kozłek lekarski to nieuzależniająca roślina, która przyczynia się do poprawy układu nerwowego. Jej regularne spożywanie może wspomóc w niezbyt silnych napięciach nerwowych lub jako pomoc w czasie bezsenności.

Melisa lekarska jest jednym z najpopularniejszych ziół na uspokojenie. Posiada w swoim składzie olejki eteryczne, które znacząco przyczyniają się do wyciszenia organizmu. Pomaga także w leczeniu bezsenności oraz przy problemach z trawieniem na tle nerwowym.