Gainery dla ektomorfika: jakie są najlepsze?

Gainery dla ektomorfika: jakie są najlepsze?

Gainery to odżywki białkowo-węglowodanowe, które wspomagają budowę masy mięśniowej. Dzięki nim znacznie łatwiej i szybciej można wypracować pożądaną sylwetkę. Ważna jest jednak właściwie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Jeśli zastanawiasz się, jaki gainer na masę dla ektomorfika wybrać, to sprawdź poniższe wskazówki.

Dostateczna ilość białka i węglowodanów

Mogłoby się wydawać, że podczas budowy masy mięśniowej najlepiej jest sięgnąć po odżywkę białkową. Nie jest to prawda! Ektomorficy to osoby z bardzo szczupłą sylwetką, którym ciężko jest zwiększyć masę ciała, a tym samym zbudować mięśnie. Ich organizm wykorzystuje białka do celów energetycznych. Właśnie dlatego korzystnym rozwiązaniem są odżywki węglowodanowo-białkowe. Najlepiej, aby proporcje wspomnianych mikroskładników były równomierne.

Nadwyżka kaloryczna

Gainer dla ektomorfika ma za zadanie zwiększać kaloryczność diety. Można spożywać go po treningu, między posiłkami, czy też zamiast posiłku. Bardzo ważne jest jednak to, aby właściwie określić typ posiadanej sylwetki, co nie zawsze jest proste. Warto wiedzieć, że dla endomorfiki odżywki węglowodanowo-białkowe nie są polecane. Osoby wykazujące tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej mogą szybko przytyć.

Bliższe informacje na tej stronie:

https://swiatsupli.pl/blog/jaki-gainer-na-mase-dla-ektomorfika/