Cetaphil na AZS. Kosmetyki myjące i nawilżające dla osób z Atopowym Zapaleniem Skóry

Cetaphil na AZS. Kosmetyki myjące i nawilżające dla osób z Atopowym Zapaleniem Skóry

Nadmiernie sucha, swędząca i łuszcząca się skóra może oznaczać wystąpienie AZS. Ten problem dotyka zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Czym jest AZS? Jak można go leczyć?

AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry


Atopowe Zapalenie Skóry, w skrócie nazywane AZS, inaczej egzema, to rodzaj przewlekłej choroby skóry, którą charakterystycznymi cechami są:

Występowanie nadmiernej suchości skóry.
Zgrubiały, szorstki naskórek.
Silny świąd, pieczenie.
Nawracające okresy zaostrzenia.

Najczęściej u niemowląt objawy te widoczne są na twarzy i skórze głowy. U starszych osób pojawiają się na dłoniach, w łokciach, pod kolanami. Mogą obejmować również większe obszary skóry.

Cetaphil PRO Itch Control – seria dla osób z AZS


Nie ma skutecznego leku na AZS, ale zmianom można zapobiegać i skutecznie je łagodzić. W tym celu powstała seria dermokosmetyków Cetaphil PRO Itch Control, która dedykowana jest dla osób ze skórą suchą, wrażliwą, a także atopową.

Cetaphil PRO Itch Control to łagodna emulsja do mycia, a także balsam nawilżający przeznaczony do twarzy i ciała. Zawarte w nich składniki aktywne wspierają poprawne funkcjonowanie skóry, uzupełniając poziom brakujących lipidów i odbudowują płaszcz hydrolipidowy, a także łagodzą obecnie występujące zmiany, zmniejszając ich swędzenie.

Kosmetyki PRO Itch Control od Cetaphilu są przeznaczone do pielęgnacji skóry dzieci i dorosłych. Seria dostępna jest w https://www.aptekagalen.pl/cetaphil