Minerały w diecie sportowców: które z nich są najważniejsze?

Bez odpowiedniej ilości składników mineralnych w diecie nikt z nas nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jakie minerały stają się najważniejsze dla tych, którzy intensywnie trenują?

Cynk i magnez – wyjątkowy duet dla zdrowych mięśni


Cynk i magnez to ważne składniki mineralne, które nie bez powodu pojawiają się w takich preparatach, jak Olimp Vita-min Multiple Sport . I cynk, i magnez, mają bardzo dobry wpływ na stan mięśni, a osoby aktywne doceniają je przede wszystkim ze względu na rolę, jaką odgrywają one w procesie regeneracji organizmu po intensywnym treningu.

Żelazo – dla lepszych efektów


By móc ćwiczyć więcej i efektywniej, warto zadbać o to, by w diecie pojawiała się odpowiednia ilość żelaza. To właśnie ten minerał wpływa na wydajność ludzkiego organizmu, a jego niedobory mogą negatywnie wpływać na wyniki sportowców. Żelazo jest wyjątkowo ważne w przypadku biegaczy, o jego suplementację powinny się też zatroszczyć aktywne kobiety.

Wapń – dla zdrowych i mocnych kości


Producenci takich preparatów dla sportowców, jak Olimp Vita-min Multiple Sport https://www.sportfuel.pl/?335,olimp-vita-min-multiple-sport-60-kapsulek , doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są zdrowe i mocne kości. A że w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia wymagają one dodatkowego wsparcia, w dedykowanych im suplementach diety wapń odgrywa bardzo ważną rolę. By mógł się on lepiej wchłaniać, niezbędna jest witamina D, której obecność w takich produktach również jest mile widziana.