Jakie właściwości ma askorbinian sodu?

Jakie właściwości ma askorbinian sodu?

Askorbinian sodu to jeden z najpopularniejszych suplementów diety z witaminą C, dlatego też warto dokładnie mu się przyjrzeć. Preparat ten jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które są na diecie ubogiej w witaminę C. 

Jakie właściwości ma askorbinian sodu?

Z praktycznego punktu widzenia askorbinian sodu ma takie same właściwości jak witamina C. Suplement ten oddziałuje wzmacniająco nie tylko na układ odpornościowy, ale również na naczynia krwionośne i układ nerwowy. Nie można zapominać również i o tym, że witamina C zwiększa przyswajalność żelaza, chroni komórki przed stresem i niweluje uczucie zmęczenia. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że witamina C ma pozytywny wpływ na budowę kości, chrząstek, zębów i skóry. 

Jak wygląda dawkowanie?

Jak powszechnie wiadomo witaminy C nie można przedawkować. Jej nadmiar jest zawsze wydalany wraz z moczem. Askorbinian sodu jest w 100% bezpieczny, dzięki czemu nie ma ryzyka zakwaszenia swojego organizmu oraz ryzyka pojawienia się mniejszego lub większego upośledzenia w jego funkcjonowaniu. Z praktycznego punktu widzenia zaleca się przyjmowanie 1000 mg askorbinianu sodu. Aby zwiększyć przyswajalność suplement należy oczywiście rozpuścić w wodzie. 

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak wspomniano wcześniej witaminy C nie można przedawkować, ale nie oznacza to wcale, że nie trzeba na nią uważać. Narażone są jedynie te osoby, które wykazują nadwrażliwość na witaminę C oraz sód. Z suplementacji zrezygnować powinny również te osoby, które zmagają się z kamicą dróg oddechowych lub z nadmiernym wydalaniem szczawianów przez nerki. Przed skorzystaniem z suplementacji, jak przy każdym innym preparacie warto zawsze dokładnie zapoznać się z ulotką.